Policjanci toruńskiej drogówki pomagają rowerzyście z problemem technicznym

Podczas jednej ze swoich służb, dwaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Toruniu, starszy aspirant Łukasz Szostek i młodszy aspirant Kamil Zatarski, natknęli się na rowerzystę w potrzebie. Ten szczególny incydent nie wpłynął na plany podróży pana Tomasza, który przemierzał trasy rowerowe długodystansowe. Pomimo niespodziewanej awarii, która mogła zniweczyć jego ambitne plany pokonania jeszcze 170 km drogi, dzięki szybkiej reakcji i pomocnej interwencji funkcjonariuszy problem został szybko zażegnany.

Policjanci Szostek i Zatarski pełnili tego dnia służbę w pobliżu Brzozy na Droga Krajowej numer 91. Gdy prowadzili rutynową kontrolę drogową, do nich podszedł rowerzysta o imieniu Tomasz. Pan Tomasz stanął przed wyzwaniem technicznym – problemy sprawiała mu felga jego roweru, której uszkodzenia prowadziły do przebijania dętki.

Jak się okazało, pan Tomasz to entuzjasta długodystansowych wypraw rowerowych. Tego dnia planował pokonać trasę o długości 170 km, jednak w okolicy Torunia niespodziewanie doświadczył awarii, popularnie zwanej „złapaniem gumy”.

Funkcjonariusze Szostek i Zatarski nie pozostawiły rowerzysty na pastwę losu. Wyposażeni w odpowiednie materiały z radiowozu, pomogli usunąć awarię, dzięki czemu pasjonat rowerowych podróży mógł kontynuować swoją trasę – informuje aspirant Dominika Bocian, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.