Ogólnomiejski Rajd Rowerowy w Toruniu zaplanowany na 9 czerwca 2024

Wszyscy miłośnicy jednośladów powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach datę 9 czerwca 2024 roku. Tego dnia odbędzie się najważniejszy rowerowy event sezonu w Toruniu. Organizatorami tego wydarzenia są Miasto Toruń, Stowarzyszenie GoSport oraz Nadleśnictwo Toruń, a udział w nim jest zupełnie darmowy.

Początek rajdu rowerowego zaplanowano na godzinę 15:00 dnia 9 czerwca 2024 roku. Miejscem startu będzie parking przed Centrum Handlowym Toruń Plaza. W trakcie przejazdu, uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie policji, straży miejskiej, ekipy medycznej oraz wolontariuszy. Trasa rajdu wyniesie około 13 kilometrów, a jego kulminacyjnym momentem będzie biesiada przy ognisku i grillowane kiełbaski w leśnictwie Olek. Uczestnicy będą również mieli okazję na spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiedzą o specyfice swojej pracy.

Rajd rowerowy pod hasłem „Toruń na Rowery” to także doskonała możliwość do zdobywania kilometrów dla Torunia w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału w niej wystarczy zainstalować darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i zadeklarować, że chce się zbierać kilometry dla wybranego miasta. Aplikacja ta dostępna jest na całym świecie, dzięki czemu każdy uczestnik będący poza granicami Polski może dołączyć do rywalizacji i wspierać swoje ulubione miasto. Dołącz do nas – kręć kilometry dla Torunia!