Nieszczęśliwy wypadek na przejściu dla pieszych w Chełmży – 82-letnia kobieta potrącona przez samochód

W popołudniowych godzinach dnia 24 stycznia, dokładnie o 13:20, na ulicy Piotra Skargi w Chełmży doszło do tragicznego incydentu drogowego. Według początkowych ustaleń służb porządkowych, 82-letnia piesza została uderzona przez jadący samochód marki Ford, podczas przechodzenia przez drogę na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez aspiranta Dominikę Bocian, Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, starsza kobieta z poważnymi obrażeniami została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala. Kierujący pojazdem 76-latek na szczęście nie był pod wpływem alkoholu.

Aktualnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi intensywne dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W tym kontekście, funkcjonariusze i przedstawiciele praworządności apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w stosunku do pieszych będących na drodze.

Jak podkreśla aspirant Bocian, piesi są najbardziej narażeni na obrażenia, a nawet utratę życia podczas wypadków drogowych, gdyż nie mają do dyspozycji żadnych systemów ochrony, takich jak pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Dlatego też, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na widoczność oraz wydłużać drogę hamowania, kierowcy powinni pamiętać o konieczności zachowania najwyższej czujności i ostrożności na drodze.