Nastoletnia Maja walczy o powrót do zdrowia po próbie samobójczej

Trzynastoletnia Maja od kilku dni jest pacjentką na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej w Wojewódzkim Szpitalu w Toruniu, gdzie zmaga się z konsekwencjami traumatycznego wydarzenia – próby odebrania sobie życia. Lekarze, zamieszkani w szpitalu, pomogli dziewczynce przeżyć ten straszny incydent. Niemniej jednak, niedotlenienie mózgu, które wystąpiło w wyniku jej czynu, spowodowało poważne uszkodzenia jej ciała. Będzie wymagane intensywne i długotrwałe leczenie rehabilitacyjne. Rodzina Maja prosi o wsparcie finansowe, na co została uruchomiona publiczna zbiórka funduszy.

Data 12 czerwca 2023 roku będzie na zawsze wyryta w pamięci rodziny Maja. Właśnie tego dnia, ich córka, mieszkanka małej miejscowości Służewo, położonej w gminie Aleksandrów Kujawski, podjęła desperacką próbę samobójczą. „To był najgorszy dzień naszego życia”, mówi matka Maja, Anna Śmieszna. „Maja zdecydowała się na straszny krok – zażyła ogromną ilość nieznanych nam leków. Nie jesteśmy pewni co skłoniło naszą córkę do tak potwornej decyzji, jak również nie znamy dokładnej ilości ani rodzaju zażytych przez nią leków”.

Anna opisuje przerażające chwile reanimacji swojej córki, która trwała ponad dwie godziny i dzięki której udało się przywrócić funkcje życiowe Maji. Niestety, toksyny zawarte w zażytych przez dziewczynkę lekach oraz skutki długotrwałego niedotlenienia mózgu zasadniczo naruszyły jej organizm.