Michał Piela jako gwiazda tegorocznej edycji Festiwalu w Aleksandrowie Kujawskim

Rozpoczyna się ostateczne odliczanie do Festiwalu w Aleksandrowie Kujawskim, a szczegółowy harmonogram wyjazdów z każdego przystanku na festiwalowej mapie tego miasta zostanie niebawem ujawniony. W tym momencie możemy jednak uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że najjaśniejszą gwiazdą planowanego wydarzenia będzie namacalna postać świata muzycznego – Michał Piela.

Festiwal to prawdziwa podróż przez świat muzyki z udziałem artystów z różnych stron świata. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać najbardziej zapadających w pamięć kompozycji z gatunków takich jak opera, operetka i musical. Ponadto na scenie zostanie zaprezentowany multimedialny spektakl o życiu i osiągnięciach Mikołaja Kopernika oraz prezentacja poetycka inspirowana twórczością Wisławy Szymborskiej.

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali festiwal na dni pomiędzy 25 a 27 sierpnia 2023 roku.

Warto przypomnieć, że Festiwal w Aleksandrowie Kujawskim, który przez wiele lat funkcjonował pod nazwą „Festiwal Dwóch Cesarzy”, musiał zmienić swoją nazwę po agresji Rosji na Ukrainę. Niemniej jednak, jak podkreśla Arkadiusz Gralak, burmistrz miasta Aleksandrów Kujawski, festiwal ten nadal zachowuje swój oryginalny charakter, który jest synonimem jakości, stylu i dobrego smaku.