Koło widokowe Oko Kopernika już działa

Dziś, 18 marca o godzinie 12:00, rozpoczyna swoją działalność największe mobilne koło widokowe w Polsce – Oko Kopernika. Atrakcja znajduje się na terenie za Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Ta wyjątkowa atrakcja powstała z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika. Składa się z 42 gondoli, do każdej z nich może wejść maksymalnie sześć osób. Oznacza to, że jednocześnie z „Oka” będzie mogło korzystać ponad 250 ludzi.

Wielkie przygotowania do otwarcia atrakcji

Przez blisko miesiąc trwały przygotowania do uruchomienia tej atrakcji, a kilka dni testów i ostatnie odbiory przyspieszyły otwarcie Oko Kopernika. Bilet normalny kosztuje 40 złotych, ulgowy dla dzieci do 10 lat – 25 złotych, a wejściówki można kupić w kasie przed kołem. Przyjmowane są płatności kartą oraz gotówką. Dodatkowo po weekendzie zostanie uruchomiona specjalna platforma, która umożliwi zakup biletu przez internet.

Kiedy można odwiedzać Oko Kopernika?

Agencja Artystyczna Pianoforte, która odpowiada za to przedsięwzięcie, informuje, że w każdy kolejny weekend koło będzie czynne w godzinach 11:00 – 23:00, natomiast w tygodniu będzie można z niego korzystać w godzinach 12:00 – 22:00. Agencja zastrzega, że godziny mogą być modyfikowane. Dzierżawca terenu za Jordankiami, czyli ECF Camerimage, informuje, że za miesiąc najemca zapłaci 12 300 zł brutto. Umowa najmu obowiązuje do końca czerwca 2023 r.