Jesienny triumf Pomorzanina Toruń w hokejowej superlidze

Sezon jesienny w hokejowej superlidze nabrał tempa, kończąc się na korzyść Pomorzanina Toruń. Zespół ten, po ośmiu zaciętych meczach, triumfował aż siedmiokrotnie. Pod koniec sezonu, hokeiści pod dowództwem Macieja Zielińskiego odnieśli imponujące zwycięstwo 7:1 nad HKS Siemianowiczanką.

Drużyna beniaminka przegrała m.in. dzięki trzem celnym strzałom Łukasza Kurniewicza i Krystiana Makowskiego. Dodatkowo, Dmytro Luppa, urodzony na Ukrainie zawodnik, dorzucił jeden punkt do ogólnego wyniku. To spotkanie okazało się być najbardziej efektownym zwycięstwem torunian w tym roku. Dodatkowo, w jednym z poprzednich spotkań z AZS AWF Poznań, Pomorzanin również pokazał swoją dominację na boisku, zdobywając 3 punkty.

Impresyjny bilans siedmiu zwycięstw i tylko jednej porażki umieścił Pomorzanin na czele ligi. Drugie miejsce zajmuje Stella Gniezno, która jednakże traci do lidera sześć punktów. Teraz zawodnicy z Torunia nie mogą doczekać się początku halowych Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie torunianie stanęli na drugim miejscu podium.

Pierwszy mecz Pomorzanina Toruń na hali odbędzie się 3 grudnia. W Hali Arena Toruń, miejscowi zawodnicy zmierzą się z drużyną LKS Gąsawa.