Jakie warunki atmosferyczne zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Torunia w najbliższych dniach?

Co powinniśmy oczekiwać od pogody dzisiaj w Toruniu? Na niebie dominować będą chmury, które mogą czasem dać miejsce przejaśnieniom. Spodziewana maksymalna temperatura to 4 lub 5 stopni Celsjusza. Niestety, w późniejszych godzinach dnia musimy przygotować się na deszcz oraz silny wiatr.

IMGW wystosował dla naszego miasta ostrzeżenie I stopnia dotyczące silnego wiatru. Według prognoz, średnia prędkość wiatru może wynieść od 25 km/h do 40 km/h, a porywy mogą osiągnąć nawet do 75 km/h. Kierunek, z którego będzie on nadchodził to zachód i północny zachód. Wydane ostrzeżenie ma być aktualne od godziny 20:00 dzisiaj do jutra o godzinie 10:00.

Prognozy na noc z piątku na sobotę również nie są zbyt optymistyczne – zapowiadają pochmurne niebo, a w drugiej połowie nocy możliwe są opady deszczu i śniegu. Temperatura spadnie do około 2-3 stopni Celsjusza, a wiatr nadal będzie mocny, z porywami osiągającymi prędkość do 65 km/h.

Opady deszczu i śniegu mogą utrzymać się także w sobotę rano i przed południem. Natomiast temperatura powinna utrzymać się na podobnym poziomie jak dzisiaj, czyli maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Od niedzieli, prognozy nie przewidują już żadnych opadów. Również w następnym tygodniu nie powinniśmy spodziewać się ani deszczu, ani śniegu.

Co ciekawe, synoptycy nie przewidują również wystąpienia przymrozków czy mrozów. Wygląda więc na to, że prawdziwa zima nie powróci do Torunia w najbliższym czasie.