Jak prawidłowo niszczyć pendrive z danymi wrażliwymi?

Wiele firm i instytucji przetwarza wrażliwe dane. Wszystkie takie organizacje ponoszą odpowiedzialność za to, czy robią to w sposób prawidłowy. Dlatego konieczne jest przemyślenie strategii radzenia sobie z tym problemem. Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, która specjalizuje się w utylizacji akt i elektronicznych nośników informacji.

Dlaczego trzeba utylizować wrażliwe informacje?

Utylizacja wrażliwych danych jest bardzo ważna z kilku powodów. Czas przechowywania informacji regulują przepisy prawa. Znajduje się wśród nich RODO, ale także ustawy dotyczące finansów i kwestii medycznych. Wszystkie organizacje przetwarzające takie informacje, zobowiązane są do przestrzegania obowiązujących regulacji, w przeciwnym razie mogą się spotkać z dotkliwymi karami. To bardzo istotna kwestia, której nie wolno bagatelizować.

Bieżące niszczenie danych jest nie tylko obowiązkowe, ale przede wszystkim bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Utylizacja skutecznie zabezpiecza informacje przed przedostaniem się do wiadomości osób niepowołanych. Niszczenie nośników danych pozwala ponadto na zwolnienie przestrzeni w biurze. Dzięki temu utrzymanie w nim porządku stanie się znacznie łatwiejsze. W przypadku dużych archiwów zaniedbanie tej kwestii może doprowadzić do powstania chaosu. Aby zamówić usługę utylizacji akt, wejdź na stronę: destroy.pl.

W jaki sposób można bezpiecznie zniszczyć pendrive?

O ile niszczenie dokumentów nie stanowi dużego problemu, to utylizacja nośników danych jest znacznie trudniejsza. Chociaż wydaje się, że skasowanie informacji pozwala je skutecznie usunąć, nie jest tak. Osoby, które dysponują odpowiednimi umiejętnościami w tym zakresie, mogą odzyskać utracone dane. Dlatego jedynym sposobem na rzeczywiste usunięcie informacji jest fizyczne zniszczenie nośnika. Z wykorzystaniem tej metody można pozbyć się dysków HDD, płyt CD i DVD, ale także pendrive’ów.

Samodzielna likwidacja sprzętu elektronicznego jest właściwie niemożliwa. Znacznie lepszą opcją jest zamówienie profesjonalnej usługi demagnetyzacji. Dzięki specjalnemu urządzeniu, które wysyła impuls magnetyczny, dyski są utylizowane w sposób, który uniemożliwia ponowne odtworzenie ich zawartości. Zamów niszczenie pendrive, aby mieć pewność, że nie dojdzie do niekontrolowanego wycieku informacji. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego stresu i będziesz mieć pewność, że działania Twojej organizacji są zgodne z prawem. Warto zainwestować w spokój ducha!