Imponująca frekwencja na przejeździe rowerowym "Toruń na Rowery 2024"

W dniu 9 czerwca 2024 roku odbył się najważniejszy rowerowy event rekreacyjny sezonu w Toruniu – „Toruń na Rowery 2024”. Na toruńskich ścieżkach rowerowych zaobserwować można było ponad 500 cyklistów, którzy zdecydowali się na pokonanie trasy o długości 13 kilometrów, prowadzącej z Centrum Handlowego Toruń Plaza aż do Nadleśnictwa Olek.

Do wzięcia udziału w tym spektaklu na dwóch kółkach zaproszenia skierowały do mieszkańców miasta takie instytucje jak Miasto Toruń, Stowarzyszenie GoSport czy Nadleśnictwo Toruń. Rowerzyści mieli zapewnioną bezpłatność uczestnictwa w wydarzeniu, a także wsparcie ze strony policji, straży miejskiej, służb medycznych oraz wolontariuszy. Trasa prowadziła przez Barbarkę do leśnictwa Olek, gdzie uczestników czekał finałowy punkt – ognisko z kiełbaskami.

Na mecie rowerzyści mogli liczyć na możliwość spotkania z pracownikami Nadleśnictwa Toruń, którzy z radością dzielili się opowieściami związanych z ich zawodową działalnością. Dla zbierających siły po pokonaniu trasy przygotowano także atrakcje takie jak dobra kawa, zabawy i animacje dla dzieci, konkursy z cennymi nagrodami oraz spektakl teatralny prezentowany przez Teatr Miejsca. W ramach występu, artyści wykorzystując specjalny rower, zaprezentowali publiczności baśnie J.H. Andersena.

Rowerowy przejazd „Toruń na Rowery” stanowił także doskonałą okazję do aktywnego wspomagania Torunia w walce o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy pragnący włączyć się w rywalizację mogli pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i zacząć gromadzić kilometry dla wybranego miasta. Aplikacja dostępna jest na całym świecie, co umożliwia udział w konkursie również osobom przebywającym za granicą. Zbieraj kilometry i wspieraj Toruń!