Dżem – Ikona polskiej sceny rockowej ponownie odwiedzi Toruń

Zespół Dżem, jako autorski twórca takich przebojów jak „Czerwony jak cegła”, „Sen o Viktorii”, „Skazany na bluesa”, „Wehikuł czasu”, „Harley Mój”, „List do M.”, „Cała w trawie” i „Wokół sami lunatycy” (aby wymienić tylko niektóre), jest wybitnym punktem odniesienia w polskim świecie rocka. Następne ich występień zaplanowane jest na nadchodzący weekend w toruńskich Jordankach.

Głęboko zakorzeniony w sercach Polaków, Dżem raz jeszcze zawita do Torunia. Każdy prawdopodobnie kojarzy słowa piosenki „Naiwne pytania”, zasłyniętej z wersem „W życiu piękne są tylko chwile”. Stając się legendą polskiej muzyki, Dżem w ciągu swojej ponad czterdziestoletniej kariery przetrwał wiele dramatycznych momentów i przeciwności losu.

Mimo to, grupa nie tylko zachowała swoją popularność, ale też zdobyła szerokie uznanie, stając się ulubieńcem wszystkich pokoleń. Ich twórczość stała się inspiracją dla wielu muzyków, a covery ich utworów grane były przez znane na całym świecie gwiazdy, takie jak Metallica. Bez wątpienia Dżem, często określany jako „polskie Rolling Stones”, ma niepodważalne miejsce w historii polskiego rocka.