31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Toruń po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.

Tegoroczny finał dla Dużych i Małych

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Co planuje Toruń na finał wydarzenia?

Program wydarzenia obejmuje licytacje, koncerty, światełko do nieba i bicie rekordu w jedzeniu pierników. Gwiazdami muzycznymi tegorocznego finału są Manchester i Czaqu, którzy wystąpią po koncertach zespołów DTKF Szanty i Bulwar. Nie zabraknie także powszechnie lubianej ściskarki. Odbędzie się również bicia rekordów w jedzeniu pierników licytacji. Będzie można zyskać płytę, którą przekazał prezydent Michał Zaleski „Powrót Batmana” z autografem Danny’ego De Vito. Z kolei Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz kolejny ofiarowało możliwość nazwania najdłuższego stale działającego wahadła Foucaulta w Polsce.