W Toruniu powstanie dom pomocy dla kobiet?

22 lipca odbyła się Rada Miasta, podczas której głosowano za utworzeniem Domu Pomocy dla matek lub ojców z małymi dziećmi oraz dla kobiet w ciąży. W Toruniu mają powstać specjalne mieszkania, które będą azylem dla osób w kryzysie i potrzebujących pomocy.

8 mieszkań dla potrzebujących w Toruniu

W planach jest zorganizowanie 8 mieszkań w budynku Zespołu Interwencji Kryzysowej. Mieszkania będą azylem dla potrzebujących matek z dziećmi, ojców z dziećmi lub kobiet w ciąży. Dzięki dodatkowym pomieszczeniom z odpowiednim wyposażeniem powstanie praktyczny ośrodek wsparcia z maleńkimi mieszkaniami (pokój, aneks kuchenny, łazienka) oraz pokojem terapeutycznym i wspólnym pokojem dziennym.

Dotychczas rodzinom w potrzebie pomagał ośrodek Interwencji Kryzysowej w Toruniu. Jednak potrzebujących jest tak dużo, że konieczne są rozbudowy i modernizacje istniejących ośrodków pomocy.

Ucieczka od przemocy domowej

Ilość kobiet tkwiących w przemocowych związkach, liczba dzieci wychowujących się w rodzinach dysfunkcyjnych, kobiety w ciąży pozbawione jakiejkolwiek opieki i pomocy ze strony bliskich — dane na ten temat przerażają. Dla takich ludzi jedyną nadzieją są Ośrodki Pomocy Społecznej, które mają pełne ręce roboty.

Informacje o wszelkich usprawnieniach w domach pomocy to zawsze dobra wiadomość. W ten sposób chronione są przede wszystkim dzieci, które najbardziej potrzebują bezpiecznego azylu. Niestety w wielu rodzinach dzieci nie mogą czuć się bezpiecznie i dorastać w szczęściu i beztrosce.

Jeśli jesteś osobą w potrzebie — przeżywasz kryzys psychiczny lub potrzebujesz uwolnić się od osoby stosującej przemoc — nie zwlekaj! Skorzystaj z bezpłatnej pomocy i daj sobie szansę na zbudowanie nowego, lepszego życia. Największą tragedią osób żyjących w rodzinie, w której występuje zjawisko przemocy, jest strach. Do tego brak nadziei na to, że będzie inaczej. Takie osoby często obwiniają siebie za złość drugiej osoby i uważają, że zasługują na złe traktowanie. Nie daj się takim myślom, nie bój się szukać pomocy.