wieza-kurzetnik

W Kurzętniku powstaje 35-metrowa wieża widokowa

W miejscowości Kurzętnik obok Brodnicy, jakąś godzinę drogi od Torunia, powstaje 35-metrowy kolos w postaci wieży widokowej, która będzie jedyną taką atrakcją w północnej części kraju. Wieża jest już prawie ukończona i wkrótce będzie dostępna dla odwiedzających.

Budowa wieży widokowej rozpoczęła się w 2020 roku i do dzisiaj nie zwalnia tempa. Co więcej, widać już wspaniałe efekty wysiłku ekip budowlanych, które każdego dnia pracują pełną parą, aby wieża była jak najszybciej dostępna dla osób spragnionych podziwiania malowniczych widoków. Wieża w Ośrodku Narciarskim „Kurza Góra” w Kurzętniku będzie wznosić się na wysokość 35 metrów i będzie jedyną taką budowlą w północnej Polsce.

Na tę chwilę trwają prace nad mostami, które mają łączyć drewnianą ścieżkę o długości 2 km. Akacjowa ścieżka będzie prowadzić na sam szczyt wieży. W dalszym ciągu trwa również budowa ostatniego piętra, która powinna zostać ukończona w ciągu najbliższych tygodni. Wieża powstaje między trasami zjazdowymi i będzie nie tylko drewnianym arcydziełem, ale również źródłem wiedzy na temat średniowiecznej historii całego regionu. W całej wieży zamontowane będą specjalne instalacje edukacyjne.

Jak na tę chwilę jeszcze dokładnie nie wiadomo, kiedy nastąpi wielkie otwarcie wieży w Kurzętniku. Oryginalne plany zakładały, że wieża zostanie oddana do użytku latem 2021. Jednak ten termin nie jest już aktualny. Aczkolwiek specjalista ds. marketingu Karol Suszyński informuje, że obiekt powinien być gotowy za kilka tygodni.