potracona-rowerzystka

Toruń: Rowerzystka potrącona przez samochód osobowy

W ubiegły poniedziałek na ulicach Torunia doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego potrącona została 57-letnia rowerzystka. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z toruńskiej policji, a także lekarze pogotowia ratunkowego, którzy zapewnili poszkodowanej niezbędną opiekę medyczną. Jednak z powodu poniesionych obrażeń kobieta ostatecznie została przewieziona do szpitala.

Do niebezpiecznego wypadku doszło 7 lutego w godzinach porannych w miejscu, gdzie zbiegają się Szosa Chełmińska i ulica Polna w Toruniu. Około godziny 6:00 dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie, że jadąca na rowerze kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Na miejsce wysłano radiowozy z Torunia.

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił rowerzystkę

Jak informuje oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu – podinsp. Wioletta Dąbrowska, funkcjonariusze ustalili, że kierowca samochodu osobowego marki Skoda Octavia potrącił 57-letnią rowerzystkę z Torunia. Mężczyzna jechał Szosą Chełmińską. W pewnym momencie chciał skręcić w prawo na ulicę Polną i wymusił pierwszeństwo na 57-letniej rowerzystce.

Kierowca został poddany badaniu alkomatem, który wykazał, że jest trzeźwy. Natomiast poszkodowana rowerzystka – w wyniku poniesionych obrażeń – została odwieziona do jednego z toruńskich szpitali.

Być może zainteresuje Cię również artykuł o potrąconej rowerzystce.