Toruń – raj dla miłośników architektury

Toruń to miasto pełne skarbów, a wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Miejsca pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu historii i astronomii, ciekawe muzea i galerie sztuki – oto atrakcje, którymi może nas oczarować Toruń. Miasto to zachwyci też każdego miłośnika architektury, a cennych zabytków na jego terenie nie brakuje. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę?

O architekturze w Toruniu

Toruń to przede wszystkim piękne budowle, które reprezentują różne style architektoniczne. Nie brak w tym mieście zabytków z czasów średniowiecza, z którymi kontrastują barokowe gmachy czy nowoczesne obiekty, wznoszone w ostatnich latach. Toruń może się stać ciekawym celem wycieczki dla wielu miłośników sztuki gotyckiej, na których czekają tu  okazały świątynie oraz gotyckie budowle świeckie, reprezentowane m.in. przez Ratusz Staromiejski – więcej o Ratuszu Staromiejski znajdziemy na stronie www.to24.pl. W średniowiecznym rodowodzie miasta przypominają też ruiny zamku krzyżackiego oraz pozostałości murów obronnych, które do dziś intrygują swoimi rozmiarami.

Zwiedzanie Torunia jest też świetną przygodą dla tych osób, które chcą spędzić wolny czas wśród budowli typowych dla miast z Europy Północnej, oraz dla tych, którzy lubią modernę. Dla takich osób jednym z ciekawszych obiektów na mapie Torunia będzie Harmonijka, zbudowana w latach 30. XX wieku. Toruń docenią też ci turyści, których interesują zabytki techniki. Dawny browar, mosty nad Wisłą i obiekty związane z istniejącym tu portem rzecznym – oto kolejne atrakcje, którymi Toruń może oczarować miłośników architektury i historii. Wszystko to sprawia, że wycieczki po mieście Kopernika stają się wspaniałym doświadczeniem dla każdego, kto ceni architekturę i chce odkryć jej bogactwo.