Sezon 2024 w Apatorze Toruń już zaplanowany, zaczynają się przygotowania do kolejnego roku

Apator Toruń ma już ustalony skład drużyny na sezon 2024. Wcześniejsze przygotowania i negocjacje pozwoliły na przejściowe zamknięcie procesu transferowego. Otwarte na początku listopada okienko transferowe nie generuje już dużych emocji, jako że kompozycje zespołów były ustalone o wiele tygodni wcześniej. Takie działania wynikały z chęci uniknięcia opóźnień i zamieszania.

W klubie z Torunia nie doszło do żadnej kadrowej rewolucji. Najistotniejszą zmianą było powołanie Piotra Barona na stanowisko menedżera – to on będzie teraz pełnił tę rolę. Zmiana ta jest kluczowym elementem strategii klubu na zbliżający się sezon.

Zespół ponownie został zbudowany wokół niezaprzeczalnego lidera, Emila Sajfutdinowa, który zdobywa średnio 12,6 punktu na mecz oraz 2,44 punktu na wyścig. Szeregi „Aniołów” utrzymują również tacy zawodnicy jak Robert Lambert, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Wiktor Lampart oraz Krzysztof Lewandowski.

Zarządzający klubem z Torunia są przekonani, że taka stabilizacja kadrowa będzie korzystnie wpływać na drużynę. Podejmują już teraz decyzje dotyczące dalszego rozwoju i zaczynają planować strategię na sezon 2025.