Przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego

Nadchodzące trzy tygodnie przyniosą czasowe zamknięcie Bramy Klasztornej z powodu realizacji planów infrastrukturalnych. Osiedle to zostanie odcięte od reszty miasta ze względu na prace budowlane prowadzone przez firmę Onde, mające na celu poprawę warunków dla pieszych poprzez ułożenie nowego chodnika.

Zamknięcie Bramy Klasztornej to część szerszego projektu, który obejmuje przebudowę Bulwaru Filadelfijskiego. Do tej pory ukończono już kilka etapów tego ambitnego przedsięwzięcia. Mieszkańcy mogli cieszyć się otwarciem terenu rozciągającego się pomiędzy pawilonami wzdłuż ulic Żeglarskiej i Łaziennej. Dodatkowo, oddano do użytku odcinek łączący ulice Łazienną i Mostową, a także fragment prowadzący od ulicy Żeglarskiej aż do Bramy Mostowej.

Poza ulepszeniami infrastrukturalnymi, mieszkańcy mogą korzystać również z usług pierwszego otwartego pawilonu, w którym mieści się kawiarnia. Planowane są również dalsze prace budowlane w okolicach Bramy Klasztornej, które przyniosą ze sobą powstanie nowego chodnika dla pieszych.