Priorytety duszpasterskie w Toruniu: Rozpoczęcie przygotowań do kolęd w domach parafian

W Toruniu, parafie rzymskokatolickie już zaczęły się przygotowywać do odwiedzin duszpasterskich u mieszkańców, które są powszechnie znane jako kolędy. Zapowiedzi na ten temat zaczęły się pojawiać w ogłoszeniach parafialnych.

Mimo że do święta Bożego Narodzenia pozostały nieco ponad trzy tygodnie, w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na drugie nadejście Chrystusa. Chociaż tradycyjnie odbywają się one po świętach Bożego Narodzenia, parafie rzymskokatolickie w Toruniu już teraz zaczynają informować o planowanych kolędach. Trwają one aż do święta Ofiarowania Pańskiego, które obchodzone jest 2 lutego i jest często nazywane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

Wśród toruńskich parafii, najbardziej zaawansowane przygotowania do kolędy są prowadzone przez parafię pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Rubinkowie II. Tamtejsze wizyty duszpasterskie rozpoczną się już podczas Adwentu. Fakt ten został ogłoszony w parafialnych komunikatach w niedzielę 26 listopada. Pełny harmonogram odwiedzin duszpasterskich jest dostępny na stronie internetowej parafii.