Prezydent Michał Zaleski dziękuje toruńskim przewodnikom za promowanie historii i zabytków miasta

Michał Zaleski, prezydent Torunia, spotkał się w Dworze Artusa z lokalnymi przewodnikami turystycznymi. Celem spotkania było wyrażenie wdzięczności za ich nieocenione zasługi dla promowania historii oraz kulturowych skarbów naszego miasta.

Spotkanie to miało miejsce na tle Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, który obchodzony jest każdego roku 21 lutego. Prezydent Zaleski spotkał się z przedstawicielami ośmiu biur turystycznych z Torunia, aby wręczyć im listy gratulacyjne oraz statuetki aniołów toruńskich. W swoim przemówieniu podkreślił jak istotna jest ich rola jako ambasadorów Torunia, miasta o bogatej historii i niepowtarzalnym dziedzictwie kulturowym, które jest domem dla niezwykłych ludzi. Przywołał również fakt, że staromiejski zespół Torunia znajduje się na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, co jest w dużej mierze zasługą pracy przewodników.

Podczas tego spotkania Szymon Wiśniewski, dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej, przedstawił prezentację dotyczącą minionego sezonu turystycznego w naszym mieście. Dodatkowo dyrektorzy wydziałów: Inwestycji i Remontów, Gospodarki Komunalnej oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Biura Toruńskiego Centrum Miasta podzielili się informacjami na temat planów na nadchodzący sezon. Było to również okazja do dyskusji na temat potencjału turystycznego Torunia oraz rozważenia sugestii przewodników dotyczących dalszego rozwoju miasta.