Otwarcie nowych parkingów "parkuj i jedź" z opóźnieniem

Bezpośrednie skorzystanie przez kierowców z dwóch nowo wybudowanych parkingów typu „park and ride”, pierwotnie zaplanowane na sierpień, odłożone zostało do 1 września. Powodem tego miesięcznego opóźnienia są komplikacje związane z instalacją i dostosowaniem systemu rozliczeń za postój oraz zakup biletów komunikacji miejskiej.

Według informacji przekazanych przez prezydenta, proces implementacji systemu naliczania opłat za korzystanie z parkingów od momentu wjazdu do wyjazdu, a także zakupu biletów transportu publicznego, okazał się być bardziej skomplikowany niż to pierwotnie przewidziano. Zgodnie z jego słowami, choć proces montażu sprzętu jest bliższy końca, nadal konieczne jest dostrojenie oprogramowania odpowiedzialnego za pobieranie opłat.

Jednym z wyzwań jakie napotkał wykonawca oprogramowania było wprowadzenie unikalnej dla tego systemu opcji – biletu turystycznego. Realizuje on to zadanie już od dwóch do trzech tygodni, jednak jak podkreślił prezydent, proces ten nie jest prosty.