Nowy kompleks pod Toruniem, czyli Rodzinny Park rekreacji i wypoczynku

Przy ulicy 8 marca, która znajduje się tuż pod Toruniem w trakcie budowy, jest Rodzinny Park. Niewielki lasek jest przekształcany w Park, w którym zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli spędzić miło i aktywnie czas ze swoimi najbliższymi osobami. 

Skąd się wziął pomysł na budowę Rodzinnego Parku rekreacji i wypoczynku?

Już od wielu lat sołtys Złotorii, czyli Barbara Kisielewska chciała stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy wsi będą mogli się wzajemnie integrować. Pani Kisielewska pragnęła zbudować kompleks wypoczynku, do którego każdy będzie mógł przyjść w dowolnej chwili i odpocząć. Miejsce to miało być przeznaczone nie tylko dla osób starszych, którzy potrzebują wyjść na spokojny spacer i pooddychać świeżym powietrzem. Sołtys chciała, aby park stał się miejscem rodzinnym, miejscem wspólnych spotkań. Nie zabraknie w nim także atrakcji dla dzieci i młodzieży. Podkreśla, że jest bardzo szczęśliwa, że lasy Państwowe zgodziły się udostępnić gminie ten teren. Teraz może realizować swój plan przy jednoczesnej ochronie zieleni. 

Jakie atrakcje będzie można znaleźć w Parku Rodzinnym?

W Rodzinnym Parku miejskim pod Toruniem będzie udostępniona do dyspozycji istniejąca już siłownia na świeżym powietrzu. Jej elementy z pewnością zadowolą osoby aktywne, które oprócz biegania po parku mogą poćwiczyć na znajdującym się tam sprzęcie. Ponadto znajdą się też atrakcje dla najmłodszych gości parku, a wśród nich huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica, linarium, tory sprawnościowe. W parku nie może również zabraknąć kącika dla młodzieży tej starszej jak i młodszej. Znajdujący się w nim stół do ping-ponga oraz betonowe piłkarzyki to idealna atrakcja. Warto będzie zebrać grupkę znajomych, odstawić telefony, odejść od komputera i wybrać się na miło spędzony czas w parku. W planach jest także pojawienie się w parku trampolin, co przyciągnie jeszcze więcej rodzin z dziećmi. 

Kto finansuje budowę Parku?

Cała inwestycja jest finansowana z budżetu Gminy oraz środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Cały plan oraz koncepcja budowy Parku została przygotowana z funduszu sołeckiego. Był to pomysł mieszkańców, którzy w ten oto sposób chcieli wesprzeć budowę. Ze środków sołeckich zakupiono sześć elementów zewnętrznej siłowni. Realizacją projektu zajęła się firma MAGIC GARDEN z Pakości. W przetargu swoje usługi wycenili na kwotę 349 344,67 zł.