torun-atrakcje

Najwspanialsze atrakcje dla dzieci w Toruniu

Toruń to jedno z najbardziej fascynujących miast w Polsce, które każdego roku przyjmuje w swoje progi niezliczonych turystów z różnych zakątków kraju i świata. Jest to także miejsce będące nad wyraz uwielbiane przez całe rodziny. A to dlatego, że oferta Torunia pod kątem rozrywek dla dzieci jest naprawdę imponująca.

Jeżeli w przyszłości będziemy planować wycieczkę do Torunia, warto zapoznać się z poniższymi atrakcjami, które sprawią, że nasze pociechy nigdy nie zapomną tej wspaniałej wyprawy. Zobaczmy zatem, na jakie atrakcje dla dzieci w Toruniu należy poświęcić najwięcej czasu.

Najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Toruniu

Spędzanie wakacji w Toruniu może dostarczyć niezapomnianych wspomnień dzieciom i rodzicom. A jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są tutaj dziecięce centra rozrywki, gdzie ogrom rozmaitych atrakcji i aktywności zapewnia iście przednią zabawę. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Toruniu.

Piernikowe Miasteczko w Toruniu

Ten cudowny plac zabaw w otoczeniu zielonych drzew przykuwa uwagę swoim bogatym wyposażeniem do aktywności ruchowych. W Piernikowym Miasteczku znajdziemy wiele fantastycznych atrakcji, dzięki którym nasze dzieci będą mogły wybawić się za wszystkie czasy. Plac jest bardzo czysty i zadbany, co sprawia, że jego oferta staje się jeszcze bardziej zapraszająca.

W Piernikowym Miasteczku dzieci mają okazję do korzystania z huśtawek, bujaków, koników, małpiego gaju, zjeżdżalni i wielu innych rozrywek. Plac jest pokryty utwardzoną nawierzchnią i wyposażony w wygodne ławeczki, z których rodzice mogą obserwować swoje dzieci, jednocześnie relaksując się w cieniu zielonych koron drzew. Co więcej, Piernikowe Miasteczko w Toruniu to także znakomity wybór na przyjemne spacery.

Kinder Park – Centrum Rozrywki Rodzinnej w Toruniu

Wszystkie dzieci, które przyjeżdżają do piernikowego miasta, obowiązkowo powinny odwiedzić Kinder Park – Centrum Rozrywki Rodzinnej w Toruniu. Warto dorzucić, że park przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które znajdą tutaj swoje ulubione atrakcje, niezależnie od wieku. Nie jest to miejsce, gdzie można się nudzić, ponieważ zatrzęsienie rozrywek skutecznie zajmuje czas na długie godziny.

Wśród atrakcji Kinder Parku można znaleźć m.in. ogromny małpi gaj, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, huśtawki, sale z piłkami i wiele innych. A jeśli to nie wystarcza, zawsze można przejechać się zabawkową ciuchcią. Dużą zaletą jest także kawiarnia, która mieści się na terenie obiektu, jak również lodziarnia i małe bistro. Są to doskonałe miejsca, żeby zamówić pyszny deser albo orzeźwiający napój. Koniecznie sprawdźmy Kinder Park podczas zwiedzania Torunia.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Warto rozpocząć od tego, że wszystkie atrakcje w Młynie Wiedzy przeznaczone są głównie dla młodszych dzieci. Większość nastolatków będzie się tutaj nudzić i nie znajdzie zbyt wiele ciekawych rzeczy do robienia. Jednak nie można tego samego powiedzieć o najmłodszych gościach, bo obiekt dostarcza imponujących walorów edukacyjnych i trzy piętra znakomitej rozrywki.

Młyn Wiedzy to jedno z najlepiej zorganizowanych miejsc dla dzieci i dorosłych w Toruniu. To centrum nowoczesności świetnie łączy ze sobą różne dziedziny nauki, w tym ekologię, matematykę i astronomię. Personel wykazuje się dużą wiedzą i uprzejmością, dzięki czemu atmosfera podczas zabawy jest jeszcze sympatyczniejsza. Minusem jest brak kawiarni, która byłaby doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla spragnionych rodziców, ale i zmęczonych zabawą maluchów.

Plenerowe Centrum Rozrywki w Toruniu

W Plenerowym Centrum Rozrywki atrakcji dla dzieci nie brakuje, czego dowodem może być wysoka frekwencja wśród osób odwiedzających ten obiekt. Jest to bardzo ciekawe miejsce dla dzieci, gdzie najmłodsi mają okazję do korzystania z różnych zwariowanych rozrywek, w tym trampolin, zjeżdżalni, dmuchanych zamków, małpiego gaju, a nawet basenu.

Plenerowe Centrum Rozrywki w Toruniu dostarcza niezapomnianej rozrywki zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Z tego względu na terenie obiektu dostępny jest również paintball, minigolf i gry zespołowe. Warto dodać, że w centrum mieści się także restauracja z pysznymi potrawami i napojami orzeźwiającymi. A to oznacza, że nie musimy opuszczać tej zabawnej krainy, żeby wrzucić coś na ząb.

Stokropek w Toruniu

Stokropek to niesamowity salon zabaw dla dzieci, który nie narzeka na brak uwagi ze strony najmłodszych. Wewnątrz jest tyle zabawek, że nawet jeśli salon będzie wypełniony dziećmi, w dalszym ciągu zostanie wiele opcji do wyboru. Miejsce jest szczególnie sprzyjające dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Jeżeli chodzi o atrakcje, musimy przyznać, że Stokropek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego pragną dzieci. Wszystko jest tutaj zorganizowane tematycznie, aby można było łatwo namierzyć każdą zabawkę. Co więcej, można też korzystać z takich rozrywek dla dzieci jak salon piękności, pojazdy, sklepy, statek i wiele innych. Jeżeli więc wybieramy się do Torunia z naszymi pociechami, z pewnością uznamy Stokropek za miejsce warte odwiedzin.

Kinderek Fun Center w Toruniu

Kinderek Fun Center to największe i najlepiej wyposażone centrum rozrywki dziecięcej w Toruniu. A jeżeli odwiedzamy Toruń i mamy zaplanowane zwiedzanie zabytków, wówczas wizytę w Kinderek Fun Center powinniśmy przełożyć na inny dzień. Powodem jest fakt, że nasze dzieci będą tak oczarowane tym miejscem, że definitywnie spędzimy w nim długie godziny. Można śmiało zaznaczyć, że jest to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Toruniu.

Wnętrze obiektu jest wprost zdumiewające. Tematyczne sale zabaw oferują różnorodne formy rozrywki i wiele atrakcji, w tym prześliczne zameczki, kolorowe domki, kolejkę elektryczną, zjeżdżalnie, gry planszowe, klocki itp. Centrum zapewnia doskonałą zabawę połączoną z przyjemną edukacją, dzięki czemu nasze pociechy podwójnie skorzystają na wizycie w tym bajecznym miejscu.

Najpopularniejsze parki dla dzieci w Toruniu

Zwiedzanie licznych zabytków i muzeów Torunia może przyprawić o deficyt energetyczny zarówno rodziców, jak i dzieci. Z tego względu zalecamy wypoczynek wśród miejskich zieleńców, gdzie również nie brakuje atrakcji dla najmłodszych podróżników. Oto najpopularniejsze parki dla dzieci w Toruniu.

Barbarka – park linowy w Toruniu

A oto coś, czego nie pominie żaden łowca przygód i miłośnik dreszczyku emocji. Barbarka to znakomity park linowy, który mieści się w Toruniu przy ul. Przysieckiej. Pośród zielonych i smukłych drzew można odkryć wiele zakręconych atrakcji, które przyspieszą tętno naszego serca i sprawdzą, jaką dysponujemy odwagą. Oczywiście oferta dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W parku linowym dostępne są różne trasy dla różnych grup wiekowych. Zjazdy są szybkie, ekscytujące i fundują niezapomniane wrażenia. Warto zaznaczyć, że park spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, dlatego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych pociech podczas zjazdu. Ponadto, w Barbarce mieści się także niewielki zameczek, który został specjalnie zbudowany jako dodatkowa atrakcja dla odwiedzających park dzieci.

Dolina Marzeń w Toruniu

Jest to niesamowity zespół parkowy, który zajmuje miejsce dawnych fortyfikacji bastionowych, datowanych na XVII wiek. Cały teren parkowy został rozbudowany w latach 70. XX stulecia i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to najlepsze miejsce na relaksujące spacery w Toruniu.

W Dolinie Marzeń każda alejka i każdy krzew stanowią przepiękne kompozycje, dzięki którym pod kątem wizualnym park wygląda wręcz perfekcyjnie. Musimy zaznaczyć, że kręte alejki wśród zielonych drzew pozwalają na zapomnienie o całym świecie. Park Dolina Marzeń mieści się w centrum miasta. I pomimo tego, że obiekt ten jest stosunkowo niewielki i tak jest jednym z najlepszych miejsc na odwiedziny w Toruniu z całą rodziną.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Ten nieprawdopodobny Ogród Zoobotaniczny w Toruniu jest najstarszym takim ogrodem w Polsce. Ustanowiony w 1797 roku ogród botaniczny został połączony z ogrodem zoologicznym w 1965 roku, tworząc olśniewające miejsce rozrywki dla osób w każdym wieku. Na terenie obiektu można znaleźć wiele różnych gatunków rzadkiej roślinności, a także rozmaite zwierzęta z różnych części świata.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to świetne miejsce na spacery z całą rodziną i idealny sposób na zaliczenie przyjemnej niedzieli. Na terenie ogrodu panuje analny porządek, dzięki czemu cały ogród tylko zyskuje na atrakcyjności. Warto dorzucić, że ZOO oferuje też dodatkowe zabawy dla dzieci. Na przykład rozdaje dzieciom mapy, według których należy znaleźć ukryte skrzynki. Podczas zabawy kolekcjonuje się pieczątki, które można potem wymienić na dyplom i medal poszukiwacza.

Park Miejski w Toruniu

Jak w każdym większym mieście, w Toruniu również nie mogło zabraknąć pięknego zieleńca miejskiego, który pełni rolę relaksującej ostoi dla mieszkańców zmęczonych codzienną rutyną. Jest to także bardzo dobra lokacja na romantyczną przechadzkę albo spacer z całą rodziną. Park jest bardzo czysty i tętni zieloną florą, dzięki czemu zapewnia jakościowy odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Na terenie parku znajduje się wiele alejek, którymi można spacerować w towarzystwie Matki Natury, ciesząc się promykami słońca i wsłuchując w ptasie trele. Nie można też zapomnieć o trzech różnych placach zabaw, jakie mieszczą się w tym parku. Jest to idealna opcja nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla średniaków i najstarszych dzieci. Tak więc, jeżeli będziemy pragnąć odpoczynku od ciągłego zwiedzania najlepszych zabytków Torunia, zawsze możemy odetchnąć na parkowej ławeczce.

Najciekawsze muzea dla dzieci w Toruniu

Jak wiadomo, muzeum raczej nigdy nie pojawia się na pierwszym miejscu na liście najlepszych atrakcji dla dzieci. Aczkolwiek toruńskie muzea są w stanie dowieść, że nie zawsze jest to prawda. Zanurzając się w ofertach tych unikalnych obiektów, możemy być pewni, że nasze dzieci będą całkowicie pochłonięte eksponatami prezentowanymi przez wyjątkowe ekspozycje. Dlatego koniecznie należy sprawdzić najciekawsze muzea dla dzieci w Toruniu.

Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

Jak wiadomo, nie wszystkie dzieci lubią wycieczki do muzeów i wiele z nich uważa taki wypad za nieciekawy. Jednak, jeśli chodzi o Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, chyba nie ma na tym świecie dziecka, które nie doceniłoby wizyty w tak fenomenalnym obiekcie. Muzeum jest idealnym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oferując bardzo ciekawe eksponaty z różnych epok.

Wszystkie artefakty w tym muzeum związane są z zabawkami i bajkami, jakie na przestrzeni stuleci królowały w polskich domach. W trakcie wizyty warto postawić na wycieczkę z przewodnikiem, który opowiada bardzo ciekawe historie dotyczące poszczególnych ekspozycji. A po obejrzeniu staroświeckich zabawek dzieci mogą pobawić się kolejką. Nie zapomnijmy wstąpić do tego muzeum, odwiedzając Toruń. Nasze dzieci z pewnością się nie zawiodą.

Muzeum Piernika w Toruniu

W tym muzeum dzieci nie będą się nudzić. A to dlatego, że jest to najsmaczniejsze muzeum w całym kraju. Możemy tutaj śmiało wybrać się z całą rodziną i dowiedzieć się ciekawych faktów na temat produkcji pierników, z jakich od zarania dziejów znany jest Toruń. Co więcej, dzieci będą mogły też zakosztować tradycyjnych pierników toruńskich, które dzisiaj robią furorę na całym świecie.

Podczas wizyty w muzeum odwiedzający mają okazję do wzięcia udziału w interaktywnej prezentacji, w trakcie której mogą zapoznać się z metodami tworzenia pierników. Program muzeum składa się z dwóch części. Najpierw przedstawiany jest przepis na stworzenie ciasta do pierników, który powstał jeszcze w średniowieczu. A później wszyscy uczestnicy zabawy zaczynają tworzyć swoje pierniki, wykorzystując do tego tradycyjne metody produkcyjne.

Muzeum Toruńskiego Piernika w Toruniu

A oto drugie muzeum piernikowe, jakim może poszczycić się Toruń. W tym muzeum dzieci również nie poznają znaczenia słowa „nuda”. Program muzeum zapewnia całą masę dobrej zabawy z udziałem uprzejmych i doświadczonych przewodników, którzy przeprowadzają gości przez całą krainę toruńskiego piernika. Jest to jedno z najciekawszych miejsc podczas zwiedzania Torunia.

Odwiedzając Muzeum Toruńskiego Piernika, powinniśmy nastawić się na piękną prezentację multimedialną, liczne atrakcje dla dzieci, a także dwa kąciki zabaw, gdzie nasze pociechy mogą się dobrze wybawić po etapie edukacyjnym. Jednak, jakby nie było, nawet etap edukacyjny jest fenomenalny. A to dlatego, że oferuje też wykup warsztatów z wyrobu pierników dla dzieci i dorosłych.

Czy Toruń to dobry wybór na wakacje z dziećmi?

Toruń posiada w swojej ofercie turystycznej tzw. pełny pakiet. W związku z tym niezależnie od tego, czy wybieramy się do tego miasta w pojedynkę, czy z rodziną, zawsze znajdziemy świetne opcje na przyjemne spędzenie czasu. Faktem jest, że Toruń pęka w szwach pod kątem zabytków historycznych i sakralnych, bogato wyposażonych muzeów, aktywności na świeżym powietrzu i niezliczonej ilości miejsc dla najmłodszych turystów. Krótko mówiąc, Toruń to miasto, które powinien odwiedzić każdy z nas.