Nadchodzące wydarzenie dla seniorów z Torunia: piesza wycieczka z PTTK

Seniorzy mieszkający w Toruniu otrzymali zaproszenie na pieszą wycieczkę organizowaną przez Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Wydarzenie jest częścią cyklu „60 + z PTTK” i odbędzie się w środę, 15 listopada 2023 roku.

Miejsce zbiórki uczestników to przystanek komunikacji miejskiej przy Wojewódzkim Szpitalu na Bielanach, o godzinie 10:00. Trasa wycieczki obejmuje odwiedzenie kilku obiektów, które są częścią kanonu nowo wprowadzonej Odznaki Krajoznawczej „Znam Toruń” – część 1. Całkowita długość wycieczki wyniesie około 6 kilometrów. Wiodącym przewodnikiem podczas tej wyprawy będzie Teresa Karasiewicz, doświadczony przodownik turystyki pieszej z PTTK.

Odznaka „Znam Toruń” została ustanowiona w 2023 roku przez Oddział Miejski PTTK imienia Mariana Sydowa w Toruniu. Jest to specjalne wydarzenie upamiętniające trzy ważne rocznice: stulecie istnienia Oddziału Miejskiego PTTK, 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika oraz 790. rocznicę lokacji miasta Torunia. Odznaka ma jeden stopień i jej głównym celem jest promowanie wśród turystów znanych historycznych i turystycznych obiektów Torunia, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Projekt odznaki jest dziełem Ryszarda Dorożyńskiego i Zdzisława Grabowskiego.