Majówka z retro klimatem: Bezpłatne przejażdżki turystycznym tramwajem w Toruniu

Na początku maja 2024 roku, w dniach od 1 do 3, Miejski Zakład Komunikacji Toruń ma zamiar zaskoczyć wszystkich entuzjastów estetyki retro. Planują zaoferować darmowe przejażdżki swoim turystycznym tramwajem. Trasa, na której będzie kursował ten historyczny pojazd, obejmuje trasę od alei Solidarności do pętli Heweliusza.

Turystyczny tramwaj, którym zarządza MZK Toruń, jest prawdziwym klejnotem wśród pojazdów komunikacji miejskiej. Został wyprodukowany w 1960 roku i przez wiele lat służył mieszkańcom Torunia jako standardowy środek transportu. Po zakupie nowych pojazdów został wycofany z codziennej eksploatacji, ale w 1993 roku przeszedł solidną modernizację i od tego czasu sporadycznie pojawia się na trasach toruńskich.

Zbliżająca się majówka to idealny moment na skorzystanie z tego unikalnego środka transportu. W ciągu tych trzech dni entuzjaści stylu retro będą mogli przebyć trasę najnowszej linii tramwajowej w północnej części Torunia – od węzła przesiadkowego na al. Solidarności do pętli Heweliusza i z powrotem. Tramwaj będzie kursować zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy.

Chociaż przejażdżki turystycznym tramwajem są darmowe, liczba miejsc jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa pasażerów. Zapraszamy wszystkich pasażerów do korzystania z tej niecodziennej okazji i przeżycia przygody w klimacie retro!

Warto wiedzieć, że ten historyczny tramwaj możemy wynająć za opłatą na różnego rodzaju wydarzenia, takie jak wycieczki szkolne, firmowe imprezy okolicznościowe czy kampanie reklamowe. Możliwe jest również umieszczenie na nim reklamy, co stanowi nietypowy i oryginalny sposób na promocję swoich usług czy produktów. Ciekawostką jest fakt, że kilka lat temu w tym samym tramwaju odbyły się nawet zaślubiny!