Emocje na lodzie: KH Energa Toruń pokonuje GKS Katowice w ramach TAURON Hokej Ligi

W rozgrywkach TAURON Hokej Ligi, drużyna KH Energa Toruń konfrontowała się na swoim terenie z zespołem GKS Katowice. Pomimo początkowych trudności, hokeiści z Torunia wykazali się niesamowitym duchem walki, odrobili straty i finalnie triumfowali 2:1.

Przed spotkaniem, zawodnicy KH Energi Toruń mieli za sobą burzliwe starcie z Unią Oświęcim, które niestety dla nich zakończyło się porażką 3:5. Tymczasem, ich przeciwnicy – katowiczanie – przybyli po ciosie dwóch z rzędu doznanych ligowych klęsk.

Na lodowisku Tor-Tor, kibice z niecierpliwością oczekiwali na inauguracyjne trafienie meczu. Ostatecznie, w 19 minucie pierwszej tercji, Dante Salituro umieścił krążek w bramce gospodarzy. Nie pozostawiono jednak tej sytuacji bez odpowiedzi. W drugiej części gry, Deniss Fjodorovs doprowadził do remisu. Niedługo potem, Andrei Deniskin strzałem zapewnił torunianom prowadzenie. Katowiczanie nie byli już w stanie skutecznie przeciwdziałać. Gospodarze, zasługując na pochwałę za inteligentną grę, skutecznie zablokowali próby rywali i nie pozwolili sobie odebrać cennego zwycięstwa.

Rezultat meczu KH Energa Toruń – GKS Katowice to 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Bramki strzelili Deniss Fjodorovs (29′) oraz Andrei Deniskin (33′).