Bezmyślny kierowca z Grudziądza pędził pod wpływem alkoholu i bez prawka

Patrol Speed z Grudziądza zatrzymał na ulicy Miłoleśnej kierującego volkswagenem, który poruszał się z nadmierną prędkością. Podczas rutynowej kontroli drogowej, u mężczyzny za kierownicą policjanci wyczuć mogli silną woń alkoholu. Jak przekazał asp. Łukasz Kowalczyk reprezentujący Komendę Miejską Policji w Grudziądzu, badania alkomatem wykazały niemal 0,35 promila alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu.

Jednak to nie koniec problemów kierowcy. Gdy jego dane zostały sprawdzone w policyjnych systemach, okazało się, że nie posiada on prawa jazdy – zostało mu ono wcześniej cofnięte.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym przysporzyło mężczyźnie dodatkowych problemów. Za ten czyn stróże prawa nałożyli na niego grzywnę w wysokości 2 tys. złotych oraz 14 punktów karnych. Ponadto, za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień, nasz rodak może otrzymać karę do dwóch lat pozbawienia wolności. Nie jest to koniec – grozi mu również surowa kara za jazdę pod wpływem alkoholu – areszt lub grzywna wynosząca minimum 2,5 tys. złotych.