Awaria maszynowni na toruńskim lodowisku Tor-Tor przeszkadza w harmonogramie Stalowych Pierników

W ostatni weekend doszło do nieoczekiwanej awarii maszynowni na popularnym lodowisku Tor-Tor, zlokalizowanym w Toruniu. Problem ten spowodował odwołanie wszystkich zaplanowanych na ten czas zajęć przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W celu jak najszybszego wyeliminowania usterki na miejsce przybyli specjaliści, którzy mają za zadanie nie tylko znaleźć źródło problemu, ale również je wyeliminować. Cała operacja odbywa się w ramach obowiązującej gwarancji. Jak się okazało, konieczna będzie wymiana oleju chłodzącego w maszynowni. Mimo podjętych działań, nie jest jeszcze pewne, kiedy lodowisko Tor-Tor będzie mogło wznowić swoją działalność.

Problemy techniczne na lodowisku przysporzyły jednak dodatkowych problemów dla Klubu Hokejowego Energa Toruń, który aktualnie uczestniczy w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi. Klub musiał podjąć szybkie decyzje dotyczące planowania najbliższych dni i harmonogramu swojej drużyny – Stalowych Pierników. Ze względu na ryzyko walkoweru, toruński klub bez zwłoki skontaktował się z ligą w celu przesunięcia terminu piątkowego meczu. Oryginalnie, 3 listopada miało dojść do pojedynku Stalowych Pierników z GKS Tychy na własnym lodowisku. Teraz jednak termin ten został przesunięty na 21 listopada, niezależnie od tego, czy do tego czasu uda się naprawić maszynownię na Tor-Torze.

Problemem pozostaje jednak kwestia treningów dla drużyny Stalowych Pierników. Przy obecnym stanie rzeczy, najbliższe wolne lodowisko, spełniające wymogi drużyny, znajduje się w Bydgoszczy. Wygląda na to, że to właśnie tam toruński zespół przeniesie swoje treningi, choć prawdopodobnie tylko na kilka dni.